Hızlı Geçiş Sistemi, Site girişi çıkışlarında, Kapalı otoparklarda, şirket otoparklarında güvenli ve hızlı bir geçiş sağlayan; özellikle giriş çıkışları kontol altına almak amacıyla hazırlanmış UHF RFID teknolojisi temelli bir OGS (Otomatik Geçiş Sistemi) çözümüdür.

Hızlı Geçiş Sistemi, yüksek ve tutarlı etiket okuma performansı ile hızlı bariyer açma kabiliyeti sayesinde site sakinlerinin park alanlarına rahat ve kontrollü geçiş yapmasını sağlamaktadır. Sistem, siteye giriş yapmak isteyen aracın giriş yetkisinin olup olmadığı kontrolünü Site Güvenlik görevlilerinin üzerinden almaktadır. Hızlı Geçiş Sistemi, Güvenlik görevlilerini birer bariyer açma personeli olmaktan çıkarmaktadır.

Otopark veya site girişlerinde H.G.S Tekniksyenler tarafından ölçümleri yapılarak yerleştirilen antenler, araçların giriş yönlerine göre hareketlerini algılayıp ana kontrol kutusundan bilgisayara araç bilgilerini gönderir

H.G.S. Yazılımı gelen aracın şifrelenmiş plaka bilgilerini alarak izin mekanizmasını çalıştırır. İzni olan araç için kapıya açma sinyali gönderilir veya izinsiz bir araç ise güvenlik görevlisinin kontrolüne alınır.

Etiket, otomobil ve benzeri araçlarda araç ön camının sürücü tarafındaki üst köşesine jip, minibüs, otobüs vb. gibi daha yüksek araçlarda ise araç ön camının sürücü tarafındaki alt köşesine içten yapıştırılmalıdır. Etiketin yapısında mikroişlemcili bir elektronik devre bulunduğundan yapıştırma esnasında etiketin katlanması ve bükülmesi sebebiyle bu devrenin hasar görmemesi için azami dikkat gösterilmelidir.